Miesto zjavenia

La Salette je názov malej horskej osady. Nachádza sa v diecéze Grenoble v juhovýchodnom Francúzsku. Dnes je La Salette predovšetkým pútnickým miestom, ktoré patrí - popri Lurdoch a Fatime - medzi najznámejšie miesta sveta, kde sa zjavila Panna Mária.

Na túto svätú horu je možné dostať sa po ceste z Gap alebo Grenoble do mestečka Corps. Práve tam sa narodili Maximin Giraud a Melánia Calvat, ktorým sa 19. septembra 1846 zjavila Panna Mária na hore La Salette.

V Corps, ktoré leží vo výške 800 m n. m., sa začína prudké stúpanie na miesto zjavenia. Kvalitná cesta, ktorá je na viacerých miestach vysekaná do skál, vedie najskôr tienistými, chladnými tiesňavami. V polovici cesty, v širokej okrúhlej kotline, leží dedina La Salette, podľa ktorej zjavenie nesie svoj názov.

Miesto zjavenia La Salette je osamotené a skryté uprostred hôr. Už na ceste je možné zakúsiť nezabudnuteľné pocity pri stretnutí s prírodou. Samotná cesta je taktiež symbolom nášho vnútorného výstupu k výšinám. Presun z dedinky Corps trvá približne 30 minút jazdy s prevýšením okolo 1000 m. Čím vyššie budete stúpať, tým silnejšie pocítite, že vychádzate z každodennej úzkosti, a vznášate sa v samote mlčiacich hôr k oslobodzujúcemu priestoru iného sveta. Obklopí vás hrdá krása a ticho nedostupnej prírody, v ktorej je cítiť blízkosť neba.

Tu k vám Boh môže prehovoriť, tu môžete počuť jeho hlas, lebo budete vzdialení od celej honby sveta za ziskom a úspechom, od akejkoľvek zvedavosti a senzácie. Niekto oveľa väčší, kto sám postačí, stojí tu pred vami: Boh a váš vzťah k nemu. V mysli sa vám môžu vynoriť slová zo Svätého písma: "Vyvediem ju na púšť a budem hovoriť k jej srdcu" (Oz 2,14)

Video La Salette


0cjdyx.png

La Salette

0cjdyx.png

O nás

0cjdyx.png

Povolania